IMPRESJE HOME COLLECTION

Oferta / HISTORIA MARKI / Harlequin

http://harlequin.uk.com

Stosunkowo młoda firma, powstała w latach 60-tych w Wielkiej Brytanii i wkrótce zdobyła uznanie jako producent dobrej jakości tkanin dekoracyjnych i tapet ściennych w rozsądnej cenie. Firma Harlequin jest laureatem licznych prestiżowych branżowych nagród.

Inspirujące wzornictwo, ciekawa kolorystyka, duża różnorodność tkanin zasłonowych, obiciowych i firan oraz tapet dekoracyjnych oraz rozsądna cena to cechy dzięki którym oferta angielskiej firmy Harlequin cieszy się dużym powodzeniem w Europie i na świecie. Pomysłowo zestawione kolekcje ułatwią nawet najbardziej niezdecydowanym osobom dokonać właściwego wyboru tkanin na dekoracje okien i wnętrz. Stylistyka kolekcji jest bardzo wszechstronna:

wzornictwo nowoczesne, klasyczne, lata 50-60 –te, styl angielski ( motywy roślinne) Art Deco, wzory geometryczne, dziecięce i wiele innych.

Kallianthi  to kolekcja tkanin dekoracyjnych i tapet ściennych  wydana jesienią 2011 przez firmę Harlequin. Autorką kolekcji jest  znana, angielska projektantka Clarissa Hules.

W tkaninach zasłonowych, obiciowych i tapetach dekoracyjnych odnajdziemy motywy botaniczne - trawy, zioła, polne kwiat w żywych, soczystych barwach.   

Kolekcja ‘Momentum’ wydana wiosną 2011 przez firmę Harlequin charakteryzuje się eleganckim, nowoczesnym wzornictwem nawiązującym od stylistyki lat dwudziestych XX wieku. W kolekcji znajdziemy duży wybór tkanin dekoracyjnych w zgaszonych barwach do zastosowania na zasłony i obicia, a także tapety ścienne (fizelinowe i winylowe) o lekko metalicznych, tłoczonych wzorach dopełniających kolekcję tkanin.