IMPRESJE HOME COLLECTION

Oferta / HISTORIA MARKI / Larsen

http://larsenfabrics.com

JACK LENOR LARSEN – artysta, podróżnik, mecenas artystów, wizjoner, a przede wszystkim jeden z najwybitniejszych współczesnych projektantów tkanin dekoracyjnych. Jego nazwisko jest dziś synonimem wyrafinowanych tkanin dekoracyjnych wyróżniających się fakturą i kolorystyką.

J.L. Larsen czerpie inspirację z tradycji włókienniczych różnych kultur wykorzystując zarówno tradycyjne  jak i nowoczesne techniki  tkackie.  Artysta w latach 50-tych  stworzył własną firmę dekoratorską  ‘LARSEN’ oferującą pełną gamę luksusowych tkanin dekoracyjnych do wnętrz.  Dziś tkaniny firmy ‘LARSEN’ można podziwiać w salonach tkanin na całym świecie. Są uznawane za jedne z najbardziej innowacyjnych zarówno pod względem wzornictwa jak i faktury. To tkaniny wyjątkowo inspirujące na dekoracje okienne i fantastyczne meble tapicerowane. Od kilku sezonów obok kolekcji tkanin dekoracyjnych  wydawane są również kolekcje tapet ściennych , które cieszą się również dużym uznaniem.

Tkaniny dekoracyjne  J.L. Larsena wystawiane są w licznych muzeach w Stanach Zjednoczonych, miedzy innymi w Gugenheim Museum w Nowym Jorku.