IMPRESJE HOME COLLECTION

Oferta / TAPETY / Cole & Son - aranżacje

Firma powstała w 1873roku w północnym Londynie, w okolicy słynącej z licznych drukarni tapet ściennych. Od początku swojej działalności firma kładła duży nacisk na wysoką jakość druku. Zdobyła uznanie również  dzięki wiernemu odtwarzaniu historycznych wzorów tapet dekoracyjnych. W niedługim czasie  firma zyskała renomę czołowego dostawcy tapet ściennych do rezydencji całej europejskiej arystokracji.

Obecnie w archiwach  firmy Cole & Son znajduje się najliczniejsza kolekcja historycznych matryc służących do wyrobu tapet dekoracyjnych, 1800 drewnianych form i ponad 350 sit drukarskich oraz ogromna kolekcja oryginalnych rysunków i projektów tapet reprezentujących wszystkie style które istniały w XVIII, XIX i XX wieku. Wśród tej kolekcji znajdują się najważniejsze z historycznego punktu widzenia światowe projekty tapet ściennych. Cole & Son jest dziś jedynym wytwórcą autentycznych tapet dekoracyjnych drukowanych ręcznie, tradycyjnymi metodami. Tapety ścienne  firmy Cole & Son zostały użyte do dekoracji wnętrz Pałacu Buckingham w Londynie  i Białego Domu w Waszyngtonie, a także wielu historycznych rezydencji w Wielkiej Brytanii i Europie.

Bogate archiwa firmy są niewyczerpanym źródłem inspiracji przy tworzeniu nowych kolekcji. Historyczne wzory są starannie wybierane, modyfikowane i opracowywane we współczesnych aranżacjach kolorystycznych. Wynik końcowy jest połączeniem  starych  technik drukarskich i oryginalnej stylistyki przy jednoczesnym uwzględnieniu współczesnych trendów i jakościowych wymogów stawianych dzisiejszym tapetom dekoracyjnym.

Trwająca od kilku lat  moda na  tapety dekoracyjne  rozpoczęła się od wydania przez firmę Cole  & Son słynnej  New Contemporary Collection.  Firma Cole & Son znana dotąd z wyrobu  klasycznych stylowych tapet  z dnia na dzień zdobyła światowy rozgłos jako producent  niezwykle awangardowych i nowoczesnych tapet o bardzo wyrazistych wzorach stosowanych do pokrycia wybranych ścian w wnętrzach.

Cole & Son chętnie zaprasza do współtworzenia nowych kolekcji  uznanych  współczesnych projektantów (ostatnio Tom Dixon, Vivienne Weswood czy też słynne archiwum włoskiego artysty  Piero Fornasetti). Owocem tej kolaboracji są kolekcje tapet ściennych,  które są absolutnie unikalne i szybko stają się znakiem firmowym producenta.  Można je spotkać już nie w dworach i pałacach,  ale we współczesnych prywatnych apartamentach, klubach, restauracjach, biurach i innych miejscach użyteczności publicznej.         

http://www.cole-and-son.com